V projektu se bomo osredotočili na razvijanje dveh sklopov kompetenc in spretnosti: socialno-emocionalnih spretnosti ter razvijanje digitalnih kompetenc. V prvem sklopu se bomo osredotočili na vključevanje pristopa socialno-emocionalnega učenja. V drugem sklopu se bomo osredotočili na pismenost s področja umetne inteligence in spretnosti kritičnega pristopa k uporabi tehnologije umetne inteligence v vzgojno-izobraževalnem procesu.
Rezultat projekta je usmerjen k spodbujanju institucionalnega sodelovanja na vseh ravneh formalnega in neformalnega izobraževanja s poudarkom na spretnostih in kompetencah za delo in življenje v 21. Stoletju. Projekt traja dve leti.
Partnerji v projektu SETCOM so: UM (Pedagoška fakulteta, Filozofska fakulteta, Fakulteta za naravoslovje in matematiko, Karierni center, Služba za razvoj in podporo izobraževanju in študiju), Mestna občina Maribor, Srednja ekonomska šola in gimnazija Maribor, OŠ Draga Kobala Maribor, OŠ Dušana Flisa Hoče (Vrtec Hoče in Rogoza), Andragoški zavod Maribor – Ljudska univerza Maribor, Zveza prijateljev mladine Maribor in NORD University, Faculty of Education and Arts (UNORD).
UM in UNORD sta temeljni instituciji za izobraževanje učiteljev z vzpostavljeno infrastrukturo za zagotavljanje trajnosti.
Temeljne dejavnosti v projektu SETCOM so:
– redna pedagoška srečanja razvojnih timov (vzajemno učenje);
– razvoj in implementacija izobraževalnih modulov ter prenos spoznanj v šolsko prakso.
Učinek projekta bo:
– dvig socialno emocionalnih kompetenc in pismenosti na področju umetne inteligence,
– razvito podporno okolje za prenos dobrih praks in izboljšano institucionalno sodelovanje na vseh ravneh izobraževanja (formalnega in neformalnega) tako na nacionalni kot na meddržavni ravni.
Več o projektu najdete na uradni strani projekta Univerze v Mariboru.